Životní styl

Daně ničí lidi

Ve všech možných novinách, ale i v televizi se neustále píše o tom, jak se stále zvyšují daně, a jak za chvilku nebude mít polovina našeho národa peníze na nic jiného než na daně a peníze na zaplacení bytu, nájem sipo atd. Bulvár ale přišel s myšlenkou, jaké by to bylo, kdyby se naopak daně snížily, a platy zůstaly ve stejné výši, jako jsou teď. Myšlenka je to sice hezká, ale vzhledem k zadluženosti našeho státu, by se jeho zadlužení ještě více a rychleji zvyšovalo. A jednou by to muselo „prasknout“ jako například v Řecku. Pak bychom se měli my, nebo naše děti, ze dne na den hůř. A to by se určitě nikomu nelíbilo.

Samozřejmě, že spousta lidí bude oponovat, že chce žít současností, a že se nestará o budoucnost. To je ale poněkud krátkozraké. Nemusí se to dotknout až našich dětí, ale i nás. Protože bez daní, nebo s nízkými daněmi, by za chvilku byl stát v takovém dluhu, že by musel zrušit jakékoli výdaje, které nejsou bezpodmínečně nutné. Stejně jako podporu například stavebního spoření, nebo důchodového spoření. Nebyly by peníze ani na tu nejmenší opravu našich již tak zničených silnic, a to už bychom pak mohli chodit raději pěšky, nebo se nechat vozit veřejnou dopravou.

Podívejme se, jak to probíhá v Řecku. Lidé se bouří a nadávají, ale když si prohlédnete, jaké měli platy, daně, různé odchodné, důchody a další, říkáte si, že se měli neskutečně nad poměry. A to prostě dlouho nevydrží. A určitě by si většina z nás takový propad ze dne na den nepřála. A tak, ať si kdo chce, spekuluje, že budou daně menší, nebo třeba žádné, ale my víme své. Bez daní by žádné společenství nefungovalo a tak bychom museli žít každý podle sebe. Nikdo by nám nepomohl, nikdo ničím nepřispěl.

Napište komentář