Elektrony: Proč si je pořídit a jak vybrat ty správné?

Výrobci obvykle používají termín hliníkové disky – odkazují tím na materiál, ze kterých se vyrábí. Řidiči je často označují jako „elektrony“ a zpravidla na ně nedají dopustit. Pravdou je, že alu kola nejenže dobře vypadají – nabízí také specifické benefity, o kterých se dočtete v následujících řádcích. Mimo to vám poradíme, jak si počínat při výběru.

Ne nadarmo se říká, že kola dělají auto – při pohledu na automobily bez hliníkových disků má člověk pocit, že jim něco chybí. A naopak – vozy, o které bychom jinak ani nezavadili pohledem, vypadají díky elektronům mnohem lépe. Takže pokud si zakládáte na tom, aby vaše auto vypadalo skvěle za každé situace, alu kola jsou pro vás „must-have“.

Ačkoliv mohou být tak nablýskané, až z nich přechází zrak, ve skutečnosti disponují velkou odolností vůči deformaci. K tomu, aby hliníkový disk praskl, je zapotřebí mnohem většího tlaku než v případě plechových disků. V praxi samozřejmě závisí na konkrétním provedení a kvalitě zpracování. Přesto si můžete být jistí, že se jen tak do hliníkového nebe neodporoučí.

Jak by vaše auto vypadalo s novými elektrony? Můžete to zjistit třeba hned teď. Podívejte se na nabídku designových kol v e-shopu aaaalu.cz a využijte možnosti vizualizace v prostředí přehledné online aplikace. Jednoduše vložíte fotografii svého auta, nastavíte parametry a na místo starých kol umístíte vybraný design. Obrázek můžete sdílet s ostatními přes FB nebo ho přátelům poslat mailem. Váš výběr ohodnotí a třeba vám poradí, pokud se nebudete moct správně rozhodnout!

Publikováno: 23. 01. 2021

Kategorie: Automobily