Zdanění neekologické kosmetiky

Kosmetika je velice zásadní i užitečná. Od narození miminka potřebujeme různou dětskou kosmetiku. Nejen na koupání, ale i různé krémy nebo oleje, které jsou šetrné právě k dětské pokožce. Mezi další kosmetické výrobky patří i různá mýdla a šampony, samozřejmě také dětské. I ve chvíli, kdy děti povyrostou, se jim musí mazat stále jejich pokožka, ale i pleť, která obzvláště v zimě trpí. V létě potom používáme pro děti, i pro sebe opalovací krémy, i krémy po opalování. A nejen pro lidi - bez kvalitní autokosmetiky se neobejdou ani majitelé motorových vozidel.

Co si představit pod pojmem "kosmetika"?

Kosmetika je oblíbená především u žen, ale i spousta mužů se o ni začíná zajímat. Často hledají vhodné produkty přes portály jako je internetovyporadce.cz. Začíná to denním krémem, očním krémem, případně podkladovým krémem. Pak nastává to, co ženy dělá ženami. Používání make-upu, případně korekční tyčinky nebo krému, pudru, ať již sypkého nebo s kuličkami. Ženy velice často používají různé tužky na oči, různých barev, a samozřejmostí jsou řasenky, které jsou také různě barevné. Hodně žen požívá i různé druhy a barvy stínů, a také tvářenky na příjemnou barvu tváří. Nesmíme zapomenout ani na rtěnky, a různé druhy lesků na rty. Některé ženy například v zimě používají pouze balzámy na rty, které jsou často i barevné. Samozřejmě i kosmetika podléhá daním, jinak by to ani nešlo.

Kosmetickým produktům se nebrání ani muži

I muži se netváří nepřívětivě k používání kosmetiky, a tak začali i oni používat různé krémy, které jsou vyráběny právě pro specifickou pleť mužů. Nejen na pleť, ale i na pokožku celého těla. I muži již dnes používají úplně normálně různé antiperspiranty, parfémy, ale samozřejmě také různé pěny a gely na holení, a vody po holení.

Publikováno: 18. 10. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ekologie