Jak se zbavit autovraku?

Autovrak

Ačkoli starší vozy mohou mít stále určitou hodnotu, největší hodnotu mají nové vozy. Autobazary často vykupují vozy, které již nejsou schopné jízdy, ale mají kov nebo díly, které lze prodat. Mnoho lidí ví, že nepotřebná auta lze prodat za peníze, ale často se mylně domnívají, že některá auta nemají na vrakovištích žádnou cenu, což není pravda. Nedovolte, aby vám tyto mýty o nepotřebných autech zabránily vydělat peníze na vašem starém autě, pokud ho hodláte prodat.

Automobilky jako Honda a Toyota jsou proslulé tím, že vyrábějí vozy, které mohou ujet stovky tisíc kilometrů, než potřebují opravu. Někteří lidé se proto mylně domnívají, že tato vozidla jsou natolik spolehlivá, že nikdo nepotřebuje jezdit na vrakoviště, aby pro ně získal náhradní díly. To není pravda Ačkoli mají tyto vozy dlouhou životnost, je třeba je stále servisovat a opravovat. Autovrakoviště, které prodává díly Honda, může být cenově výhodným řešením pro každého, kdo chce udržet svou Hondu v provozu po 300 000 km, protože díly budou levnější než díly zakoupené v autosalonu.

Havarovaná vozidla mají velmi malou hodnotu

V závislosti na závažnosti poškození může mít havarovaný vůz nejnižší hodnotu ze všech vozidel Automobily jsou často prohlašovány za totálně ztrátové kvůli nákladnému poškození zadní části, které nemá vliv na motor. Záchytné stanice, které vykupují nepotřebné vozy za hotové, je často přijímají na náhradní díly, protože je nelze prodat zákazníkům. Mnoho lidí je šokováno, když zjistí, že vrakoviště s programem cash for car může za havarované auto zaplatit stovky dolarů nebo i více.

Populární modely vozidel plní vrakoviště

Vrakoviště často disponují dobrým výběrem populárních modelů aut, ale vzhledem k jejich popularitě je po nich často velká poptávka po dílech. Aby bylo možné uspokojit tuto poptávku, potřebuje mnoho vrakovišť stálou nabídku nejoblíbenějších značek a modelů. Díly z těchto vozů se snadno prodávají a obvykle jsou ve skvělém stavu, takže jsou obzvláště žádané. Autovrakoviště má obvykle zájem o koupi průměrného osobního nebo nákladního automobilu.

Vozidla, která se dají řídit, by se neměla vyhazovat

Pokud máte staré auto, které už dlouho nikdo nepoužíval a má jen malou hodnotu, může mít na vrakovišti větší cenu než funkční vozidlo. Sběrné dvory hledají vozy s nepoškozenou karoserií a funkčním motorem. Autovrakoviště, které vyplácí peníze za nepotřebné vozy, může nabídnout vyšší cenu za staré, nikdy nepojízdné vozidlo na vaší příjezdové cestě. Pokud se starým autem nejezdíte, měli byste si zjistit, kolik je za něj ochotno zaplatit vrakoviště.

Většinou lidé považují nepotřebná auta za nepotřebná vozidla, která jen stojí na příjezdových cestách nebo předzahrádkách a kazí vzhled okolí. To je v mnoha případech pravda, ale nepotřebný vůz může také znamenat vůz, který je stále používán, ale ztratil svou hodnotu z jednoho nebo více důvodů.

Máte co do činění s nepotřebným autem?

To může být těžké určit, ale odpověď je pravděpodobně "ano", pokud vozidlo spadá do některé z následujících kategorií

Pokud se vůz stane do určitého počtu kilometrů nepojízdným nebo nebezpečným, mají zákazníci ve většině států nárok na jeho výměnu. Alternativně mohou spotřebitelé obdržet peněžní platbu a ponechat si vozidlo podle federálního zákona o citronové ochraně. Pokud je vůz i po opravě stále nebezpečný nebo nepojízdný a zákazník nemá nárok na náhradu, měl by zvážit prodej vozu na vrakoviště, kde za nepojízdné vozy platí hotově.

Po ujetí určitého počtu kilometrů mají některá auta větší cenu ve šrotu než jako funkční vozidlo. Pokud by se váš vůz prodal za málo peněz, měli byste zjistit, kolik by za něj zaplatili v programu cash for car na vrakovišti. Hodnota kovu vozu je vyšší než jeho prodejní cena.

Stále funguje, ale potřebuje spoustu oprav

Šetrní lidé často jezdí se stejným autem mnoho let, ale nakonec přijde doba, kdy oprava auta stojí více, než je jeho hodnota. Drobné opravy za několik set dolarů jsou sice přijatelné, ale pokud byste museli zaplatit tisíce dolarů za výměnu alternátoru nebo hnacího ústrojí, je rozumné prodat vůz na vrakoviště, kde za nepotřebné vozy platí hotově, a peníze použít na nákup nového vozidla.

Náhodně sečteno

Nejpádnějším důvodem, proč prodat svůj vůz do autobazaru, který nabízí program cash-for-cars, je, pokud byl poškozen při nehodě. Autovrakoviště může vydělat na prodeji různých funkčních částí motoru a karoserie, i když by oprava vozu stála více, než by byla jeho hodnota.

Staré vozidlo, které se už nikdy nebude používat

Pokud vlastníte Chevy Cavalier, který není klasickým vozem a již nějakou dobu stojí na příjezdové cestě s napůl sjetými pneumatikami, místo abyste ho nechali zrezivět, zvažte jeho prodej na vrakoviště s programem auto-za-auto. To neplatí pro klasickou Corvettu, která byla zapůjčena do Smithsonova muzea.

Závěr

Návštěva vrakoviště, které vyplácí peníze za nepotřebné vozy, je fantastický způsob, jak vydělat peníze na vozidlech, která jsou téměř bezcenná, pokud nefungují správně nebo jsou nebezpečná, jsou cennější jako šrot než jako auto, stále jezdí, ale vyžadují častý servis, byla odepsána při havárii nebo jsou prostě příliš stará na to, aby se znovu používala.

Je možné rozebrat použitelné části vozu a prodat je jednotlivě na Bazoši a Aukru. Díly, jako jsou světlomety a součásti interiéru, mohou být velmi cenné pro ostatní majitele vozů, kteří je potřebují k opravě. Pokud se v automobilech nevyznáte, může to být obtížné rozhodnutí, protože musíte vědět, které díly jsou cenné a jak je odstranit.

Publikováno: 07. 03. 2023

Kategorie: Ekologie

Autor: Václav Bártl